Συμμετοχή της Προέδρου του ΔΙ.Κ.Α.Μ. Δήμητρας Σφενδόνη-Μέντζου στη Διεθνή Επιστημονική Ημερίδα για το Επετειακό Έτος Αριστοτέλη στο Fribourg της Ελβετίας: "Aristote, un penseur pour notre temps". Πέμπτη, 22 Σεπτεμβρίου 2016, Collège Saint-Michel, Fribourg

Η Πρόεδρος του "Διεπιστημονικού Κέντρου Αριστοτελικών Μελετών" Α.Π.Θ. Δήμητρα Σφενδόνη-Μέντζου συμμετείχε στη Διεθνή Επιστημονική Ημερίδα "Aristote, un penseur pour notre temps" για το Επετειακό Έτος Αριστοτέλη στο Fribourg της Ελβετίας με ομιλία υπό τον τίτλο "Aristote - Pensée scientifique contemporaine". Η Επιστημονική Ημερίδα διοργανώθηκε από τον "Ελβετικό σύλλογο φίλων βιβλιοθήκης Ανδρίτσαινας" και πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη, 22 Σεπτεμβρίου 2016, στο Collège Saint-Michel στο Fribourg της Ελβετίας.